fot. PSONI Koło w Koszalinie Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2
Hasłem tegorocznej edycji jest „Zieleń mam w sercu i kwiaty w nim kwitną…”. W warsztatach udział biorą uczestnicy i podopieczni: warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z dziesięciu województw.

Jak podkreśliła Izabela Stec, przewodnicząca koszalińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, twórczość w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualną jest kluczowym elementem nie tylko w procesie ich rehabilitacji, a także integracji ze społeczeństwem: - Przyjeżdżają tutaj z własnym bagażem doświadczeń, ale my również co roku oferujemy coś nowego, aby inni mogli się od nas uczyć. Jest to obopólna korzyść, która przynosi nam wiele satysfakcji, nowych umiejętności i nowych przyjaźni.

W Łazach osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, między innymi: malarskich, fotograficznych, rękodzielniczych czy tanecznych. - Ważne są tutaj dokładność i skupienie - powiedział jeden z uczestników. 

Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach potrwają do piątku. Ich organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło w Koszalinie.

rp/kp

Posłuchaj

uczestnicy warsztatów Izabela Stec, przewodnicząca koszalińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną