fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin

O swoich założeniach programowych i o tym m.in. jak może wyglądać Polska po ewentualnej zmianie władzy po jesiennych wyborach parlamentarnych mówili dziś w Pile liderzy Lewicy.

Była to też okazja do prezentacji kandydatów do Sejmu w pilskim okręgu wyborczym. Dariusz Standerski, „jedynka” na liście powiedział, że lista jest mocna, skłądająca się z reprezentantów całego regionu i różnych profesji: - Jestem dumny z tego, że mamy reprezentację wszystkich powiatów okręgu północnej i zachodniej Wielkopolski. Wśród nas są emeryci, studenci, osoby pracujące w sferze budżetowej, a także pracujące w sektorze prywatnym. Staraliśmy się, by ta reprezentacja była pełna; wiekowo, zawodowo i terytorialnie.

W Pile, z działaczami i sympatykami Lewicy, spotkali się dziś parlamentarzyści Krzysztof Śmiszek oraz Joanna Scheuring-Wielgus, która przekonywała, że Lewica cieszy się coraz większym poparciem, także w takich miastach jak Piła: - Przede wszystkim widzę zainteresowanie Lewicą wśród ludzi młodych, co nie znaczy, że nie współpracujemy z pokoleniem starszym. Czerpiemy od siebie, patrzymy na przyszłość progresywnie i przyjaźnie.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Mieszkańcy pilskiego okręgu wyborczego wybiorą w nich 9 posłów.

pg/aj

Posłuchaj

Joanna Scheuring-Wielgus Dariusz Standerski