W sprawie neurologii trwają zaawansowane rozmowy. Jest nadzieja, że do końca roku zostanie odwieszona - powiedział w Polskim Radiu Koszalin Piotr Sołtysiński, nowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Gość „Studia Bałtyk Koszalin” pod koniec sierpnia objął stanowisko dyrektora koszalińskiego szpitala. Wcześniej z sukcesami kierował szpitalem w Gryficach. Jak przyznał, nowe miejsce pracy to dla niego wyzwanie i nowy impuls. Zaznaczył też, że nie planuje na razie odchodzić na zbliżającą się emeryturę. - Witalnie i zdrowotnie czuję, że mogę pracować dłużej - przekazał.

Piotr Sołtysiński podziękował pracownikom koszalińskiego szpitala za ciepłe przyjęcie. - Przy każdym spotkaniu czuję życzliwość i dobrą energię - zaznaczył.

Nowy dyrektor zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu placówki. Na początku skupi się na poprawie wewnętrznej komunikacji w szpitalu. - Dowiedziałem się, że wcześniej nie było tu zwyczaju spotykania się kadry kierowniczej - zarówno na poziomie administracyjno-techniczym, czy na poziomie ordynatorów i lekarzy z zastępcą ds. lecznictwa. Moim zdaniem, jeżeli nie ma komunikacji, to firma nie może dobrze działać - powiedział.

Pytany o przyszłość oddziału neurologii, którego działalność od czerwca br. pozostaje zawieszona, Piotr Sołtysiński przekazał, że „trwają w tej sprawie rozmowy”.- Są one na tyle zaawansowane, że jest nadzieja, że do końca roku neurologia będzie odwieszona - powiedział dodając, że w podobnym terminie może ponownie zacząć działać oddział chirurgii naczyniowej.

Nowy dyrektor koszalińskiego szpitala zapowiedział też m.in. spotkanie z pielęgniarkami w sprawie ich wynagrodzeń.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

rozmowa Arkadiusza Wilmana z Piotrem Sołtysińskim