Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Piotr Jedliński, prezydent Koszalina oraz Andrzej Mielcarek, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Piotr Jedliński - prezydent Koszalina

Kilka dni temu w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie zmarł Piotr „Spiderman” Zalewski. Piotr Jedliński, prezydent Koszalina na antenie Polskiego Radia Koszalin wypowiedział się na temat koszalińskiego wolontariusza. - Piotr Zalewski był znanym społecznikiem. W stroju Spidermana brał udział w wielu akcjach charytatywnych, m.in. odwiedzał oddział dziecięcy w koszalińskim szpitalu. Dzieci go uwielbiały i nigdy nie mogły doczekać się ponownego spotkania. Śmierć Piotra „Spidermana” Zalewskiego to tragedia i ogromna strata dla całej społeczności Koszalina. Agresja i nienawiść zawsze prowadzą do zła. Mam nadzieję, że ta bolesna lekcja nauczy nas, że przemoc nie jest i nigdy nie była rozwiązaniem.

Piotr Jedliński – prezydent Koszalina

Andrzej Mielcarek – dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie

Od pierwszego września Andrzej Mielcarek formalnie objął stanowisko dyrektora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Nowy dyrektor podkreślił, że teatr to niezwykle ważna dla miasta i regionu instytucja. Wyznał, że objęta funkcja jest dla niego nowym wyzwaniem. - Mam świadomość, że to duży obowiązek i wiąże się on z wysokimi oczekiwaniami widzów. Zasada, jeśli chodzi o liczbę spektakli, będzie ta sam - pięć, sześć premier rocznie. Pragnę, aby teatr się rozwijał, a wybory repertuarów trafiały w gusta mieszkańców i przyjezdnych. Takie instytucje jak teatry czy muzea muszą być częścią środowiska społecznego. Gdyby nie było takich instytucji jak Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie to przepaść mentalna byłaby głęboka, a jednak Koszalin nadal ma funkcję ośrodka regionalnego.

Andrzej Mielcarek – dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie