fot. KMP Koszalin

Ze względu na braki kadrowe w policji wprowadzono szereg udogodnień dla kandydatów starających się o przyjęcie do służby.

- Nabór trwa dwanaście miesięcy, a nie tak jak wcześniej, gdy wyznaczone były terminy składania podań. Zmieniło się też to, że podanie można składać w każdej jednostce na terenie całego kraju, a nie tylko w miastach wojewódzkich. Jeśli ktoś stara się o pracę w Koszalinie, to podanie składa w Koszalinie - informuje nadkomisarz Monika Kosiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Jak podkreśla nadkomisarz, tym co może zachęcać młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji jest m.in. stabilność, jaką zapewnia praca funkcjonariusza: - To gwarancja i pewność, że tę służbę będą mogli pełnić, zakład pracy bowiem się nie rozwiąże. Kusi ich również obniżony podatek dla osób do 26. roku życia. Policjant na kursie podstawowym w szkole policji w Słupsku zarabia 3700 zł netto, gdzie ma zapewnione zakwaterowanie i jedyne co musi tam robić, to na pewno dużo się uczyć.

Policjantem może zostać osoba pełnoletnia, niekarana, posiadająca obywatelstwo polskie. Przed podjęciem służby należy przejść m.in. test sprawnościowy, psychologiczny oraz test wiedzy ogólnej. Nowi funkcjonariusze muszą też odbyć sześciomiesięczny kurs w jednej ze szkół policyjnych.

kch/zas

Posłuchaj

nadkom. Monika Kosiec, KMP w Koszalinie (cz.2)
  • 00:00:00 | 00:00:00
::
nadkom. Monika Kosiec KMP w Koszalinie (cz.1)
  • 00:00:00 | 00:00:00
::