fot. pixabay.com

W związku z wysokimi temperaturami i brakiem opadów deszczu burmistrz Sianowa wydał zarządzenie w sprawie ograniczenia poboru wody z gminnej sieci wodociągowej. Od 8.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 23.00 mieszkańcy mają zakaz m.in. podlewania ogrodów, trawników czy napełniania basenów.

Powody wprowadzenia zakazu wyjaśnił Krzysztof Chrzanowski, kierownik działu wodociągowo-kanalizacyjnego Gminnego Zakładu Komunalnego w Sianowie. Przyznał, że w godzinach rannych i popołudniowych sieć jest tak obciążona, że niektórzy mieszkańcy nie mają w domach wody.

- Zaczyna jej brakować do zwykłego funkcjonowania ludzi w domach, chociażby skorzystania z prysznica, umycia naczyń czy ugotowania obiadu - przekazał.

Problem z ciśnieniem wody potwierdził nam jeden z mieszkańców Sianowa. - Rzeczywiście było wczoraj bardzo niskie. Dlatego jestem za tym, by ograniczyć podlewanie.

Krzysztof Chrzanowski dodał, że będą przeprowadzane kontrole, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń. - Jeśli zostanie zarejestrowane zdarzenie, to będą wyciągane konsekwencje stosowne do obowiązujących przepisów.

Nie wszyscy jednak popierają decyzję urzędu: - To nic nie da. Nikomu nie są potrzebne takie nakazy i zakazy - mówiła mieszkanka miasta.

Ograniczenie zużycia wody obowiązuje do odwołania.

Radosław Zmudziński/zn

Posłuchaj

materiał Radosława Zmudzińskiego