fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA

Postępują prace przy budowie ważnej dla regionu obwodnicy Sianowa. Już w lipcu tego roku kierowcy będą mogli ominąć miasto drogą S6.

„Trwają już prace wykończeniowe - oznakowanie, bariery i ekrany” - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

„Ostatnie roboty trwają również na węźle Sianów Zachód. Na dalszym odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, w stronę węzła Koszalin Wschód, kontynuowane są prace drogowe i mostowe. Powstaje tam estakada ES-119 o długości blisko 800 metrów” - dodano.

Jak przypomniał w sobotę wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS Paweł Szefernaker, oddanie do użytku już w przyszłym miesiącu obwodnicy Sianowa jest możliwe dzięki rządowej decyzji o budowie węzła w Gorzebądzu, dzięki któremu nie trzeba czekać na wykonanie całej obwodnicy Koszalina.


Obwodnica Koszalina i Sianowa częściowo funkcjonuje już od czterech lat. Udostępniono kierowcom jej zachodnią część pomiędzy węzłami Bielice i Koszalin Wschód w ciągu drogi ekspresowej S6 z fragmentem S11 do węzła Koszalin Zachód, a także jej wschodni koniec z węzłem Sianów Wschód.

Na fragmencie obwodnicy od węzła Sianów Zachód do węzła Koszalin Wschód, realizowany jest najbardziej skomplikowany element inwestycji, czyli estakada. Obiekt ten wykonywany jest przy użyciu dwóch metod - nawisowej i nasuwania podłużnego. Zaawansowanie prac w ramach tej drugiej metody wynosi już 77 proc. Postępują też prace przy realizacji przęseł metodą nawisową.

Całkowite zakończenie prac na obwodnicy planowane jest w drugim kwartale przyszłego roku.

red./zn

fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA
fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA
fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA