fot. MZK Koszalin

„Julek” będzie kursować do 27 sierpnia. Pierwszy rejs odbędzie się w Boże Ciało o godzinie 10.30. W ten dzień obowiązuje niedzielny i świąteczny rozkład.

- Statek będzie pływał niemal co godzinę. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Znajdą się tam informacje odnośnie ewentualnych przerw w kursowaniu. Mamy nadzieję, że ponownie w tym sezonie uda nam się w weekendy zapewnić dodatkowe atrakcje. Chcemy przykładowo zorganizować kursy z przewodnikiem - przekazał Tomasz Nowe, rzecznik prasowy MZK Koszalin.

Nasz rozmówca poinformował, że podobnie jak w ubiegłym roku, „Julek” na czas wakacji zastąpi standardową komunikację MZK do Mielna. Autobus linii nr 1 będzie dojeżdżał tylko do przystani w Jamnie, skąd statek będzie zabierał pasażerów do Mielna lub Unieścia: - „Jedynka” wielokrotnie stała w długich korkach w bardzo wysokich temperaturach. Po zeszłym sezonie wiemy, że wprowadzenie „Julka” na stałe kursy było dobrym kierunkiem.

W tym sezonie cena biletu normalnego za kurs statkiem wynosi 6,40 zł, a ulgowego 3,20 zł. Koszalińskie MZK wprowadziło także bilety czasowe. Osoby powyżej 70. roku życia, które posiadają kartę mieszkańca „Kocham Koszalin”, będą mogły podróżować statkiem bezpłatnie.

Na pokład „Julka” może wejść do około stu pasażerów. Przygotowane są także miejsca na wózki inwalidzkie oraz na rowery. Jak przekazał Tomasz Nowe, statek w poprzednich latach wykonał około 40 tysięcy kursów po jeziorze Jamno, a liczba jego pasażerów z roku na rok systematycznie wzrasta.

Szczegółowy rozkład kursów „Julka” znajduje się na stronie internetowej MZK Koszalin.

Radosław Zmudziński/mt

Posłuchaj

Tomasz Nowe o opóźnieniach autobusów linii nr 1 Tomasz Nowe o planowanych atrakcjach na statku Tomasz Nowe o cenach biletów Tomasz Nowe o kursowaniu „Julka”