fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin

Po latach starań, władze miasta podpisały umowę na realizację wielopoziomowego parkingu, który będzie usytuowany nieopodal centrum miasta przy ulicy Kamiennej. 90 procent dofinansowania na ten cel pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Do końca przyszłego roku, na nowym parkingu, znajdzie miejsce 325 samochodów i 13 autobusów.

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc podkreślił, że kołobrzeżanie zgromadzili się wokół sukcesu, który cieszy i łączy: - Rząd Prawa i Sprawiedliwości przydzielił te środki. Uznaliśmy, jako państwo, że jest to inwestycja strategiczna. Zależy nam na rozwoju największego uzdrowiska w Polsce, ale też budowaniu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestujemy w przyszłość Kołobrzegu, przy jednoczesnej poprawie komfortu życia naszych mieszkańców.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska przypomniała, że początkowo nie wierzyła w sukces tego przedsięwzięcia: - W Kołobrzegu różnimy się czasem w poglądach politycznych, czasami spieramy się, ale jeśli mówimy o naszym mieście - współpraca jest jednomyślna. To bardzo ważne dla nas, parking będzie zrealizowany przy ogromnym zaangażowaniu finansowym spoza budżetu miasta. Liczyliśmy się z faktem, że jeśli nie otrzymamy takiego dofinansowania, to ciężko nam będzie znaleźć taką kwotę, zwłaszcza w kryzysie. Współpraca naszego miasta zawsze się opłaca.

Całość inwestycji kosztować będzie niemal 31 mln zł, z czego 90 procent stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Sławomira Kamoli.

sk/aj

fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

materiał Sławomira Kamoli