fot. mat. wł.

Sławoj Kigina i Edward Stępień autorzy książki „Rozmowy o Polsce” będącej zapisem rozmów radiowych prowadzonych w „Studiu Kołobrzeg” zapraszają na wyjątkowe spotkanie autorskie, które odbędzie się w sobotę o 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury.

Obaj autorzy są członkami Stowarzyszeni Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80, a tematy rozmów dotyczył ważnych wydarzeń związanych z najnowszą historią narodu polskiego oraz efektem własnych doświadczeń.

- Są ludzie, którzy tych naszych audycji słuchają, spotkawszy mnie na ulicy wyrażają wdzięczność za co mówimy, a w mojej ocenie jest to sama prawda - mówił Sławoj Kigina, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL.

Drugi z autorów Edward Stępień zwrócił uwagę na walor poznawczy i popularyzatorski publikacji. - Próbuję w łagodnej formie „sprzedać” wyniki moich badań naukowych. Jako pierwszy docieram do wielu bardzo ciekawych materiałów, przekazuję co miesiącami, wyśledziłem w zakurzonych papierach i co odkrywałem w naszej najnowszej historii - powiedział.

Książka stanowi wybór czterdziestu audycji Polskiego Radia Koszalin, w których obok Edwarda Stępnia i Sławoja Kiginy uczestniczyli też Wojciech Czaplewski, Ryszard Czepulonis, Kazimierz Mirecki i Henryk Bieńkowski. Promocja książki będzie uświetniona występem Ani i Tomka Trust z Koszalina. Wstęp jest wolny, a wszyscy, którzy przyjdą na promocję otrzymają bezpłatny egzemplarz książki „Rozmowy o Polsce”.

mw/zas

Posłuchaj

Edward Stępień Sławoj Kigina