fot. prk24.pl
W piątek rozpoczęły się trzydniowe zawody w skokach przez przeszkody - Baltic Cup. Na sobotę zaplanowano powożenie zaprzęgami czterokonnymi, a w niedzielę wielki finał.

Na liście startowej jest ponad 130 jeźdźców i ponad 200 koni z Polski, Niemiec, Holandii, Belgii i Włoch. To najważniejsze zawody hippiczne w tym roku w Kołobrzegu-Budzistowie.

Jak powiedziała Małgorzata Przykucka, sędzia zawodów, dwugwiazdkowe zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie: - Zawody ogólnopolskie to memoriał sędziego Marka Zaleskiego. Mamy też zawody regionalne, a dla mniej doświadczonych jeźdźców - zawody towarzyskie. Natomiast w niedzielę zapraszamy na bardzo ciekawe i trudne finały.

Zawodnicy, którzy biorą udział w zawodach, doceniają jakość przygotowanego parkuru, ale również lokalizację zmagań. - Parkur, który tutaj się znajduje, jest najlepszym w województwie - stwierdził jeden z jeźdźców.

Dla niektórych jeźdźców były to pierwsze zawody w Budzistowie. - Nigdy nie byłam na zawodach w tym miejscu. Przyjechałam z ciekawości i na razie jest pozytywnie - przyznała zawodniczka.

W sobotę około godz. 18 rozegrane zostaną pierwsze od około 20 lat w Budzistowie zawody w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. To bardzo wymagająca i widowiskowa rywalizacja, nazywana również królewską dyscypliną. Na potrzeby tych przejazdów przebudowany zostanie całkowicie kołobrzeski parkur.

Relacje z zawodów na antenie Polskiego Radia Koszalin w sobotę i niedzielę, m.in. w audycji "Radiowy Klub Obieżyświata" (13:00-15:00).

sk/kp

fot. prk24.pl

Posłuchaj

zawodnicy Małgorzata Przykucka, sędzia zawodów,