fot. Anna Burzyńska/Bałtyk Koszalin
W środę podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego pokonali na własnym boisku Flotę Świnoujście 2:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Adrian Cybula. Napastnik Bałtyku Koszalin do siatki gości trafił w 21. i 53. minucie.

Adrian Cybula był zadowolony z drugiego zwycięstwa nad Flotą w tym sezonie i podkreślił, że w dzisiejszym meczu drużyna grała tak, aby dać z siebie wszystko, tak, jak w meczu ligowym: -Przede wszystkim dobrze się nastawiliśmy na Flotę, która jest liderem w naszej lidze. Chcieliśmy wyjść na boisko i pokazać, że u nas gra się trudno.

Obrońca Bałtyku Arkadiusz Jasitczak dodał, że zespół zrealizował w pełni przedmeczowe założenia: -Założenia były takie, żeby wyjść na przeciwnika wyżej i nie dać im grać

Jasitczak wskazał na błędy w defensywie Floty: -Byli bardzo rozwaleni, mieli słabe przejścia z obrony do ataku, a my potrafiliśmy je wykorzystać. Przyznał, że mecz mógł się skończyć dużo większym wynikiem, ale zabrakło dokładności przy kontratakach i zimnej krwi.

W finale Pucharu Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Bałtyk Koszalin zmierzy się z rezerwami Pogoni Szczecin, które w rzutach karnych pokonały Świt Skolwin.

Finał zaplanowany jest na 14 czerwca w Koszalinie. Jego zwycięzca wystąpi w nowym sezonie w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

Bałtyk Koszalin - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)

Bramki: Adrian Cybula (21. i 53. min).

Żółte kartki: Radosław Mikołajczak - Roman Dziuba, Adam Wiejkuć, Filip Adamski.

Bałtyk: Andriy Artym - Paweł Rak (67. Krystian Kąkol), Arkadiusz Jasitczak, Jakub Latański, Szymon Waleński, Michał Czenko, Jakub Forczmański (75. Seweryn Fijołek), Dominik Pawłowski, Radosław Mikołajczak, Adrian Cybula (73. Alan Krauze).

Flota: Daniel Kusztan - Błażej Jezierski, Kamil Poźniak, Patryk Harkot, Grzegorz Tarasewicz (71. Mike Janiszewski), Roman Dziuba, Adam Wiejkuć (89. Jakub Zelent-Lipiński), Filip Adamski (54. Rajan Skwara), Kostiantyn Karaman, Krzysztof Bątkowski (86. Olaf Wojtkiewicz), Dawid Adamski.

rz/kp

Posłuchaj

Arkadiusz Jasitczak, obrońca Adrian Cybula, strzelec bramek