fot. prk24.pl
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Dariusz Drelich - wojewoda pomorski, Emilia Woźniak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz Teresa Kobylińska i Katarzyna Wolska Bogusz ze słupskich „Amazonek”.

Przy szkole w Skórowie w gminie Potęgowo powstanie nowoczesna hala sportowa. Gmina Potęgowo otrzymała na ten cel rządową dotację. Koszt inwestycji wyniesie ponad 3,3 mln złotych. Samorząd pozyskał na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki ponad 2,3 mln zł.

Dariusz Drelich zaznaczył naszej antenie, że projekt budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich będzie kontynuowany: - Każdy, kto się jeszcze nie zdecydował, będzie mógł złożyć wniosek od 1 czerwca. Przypominam, że w pierwszej edycji każdy z nich został zaakceptowany. Sale sportowe są także budowane z rządowego programu Polski Ład. Nasze województwo wyróżnia się w ilości tych inwestycji. Skończyła się era, kiedy zajęcia sportowe w szkołach organizowano na korytarzach.

Wojewoda przypomniał także, że do gminy Słupsk trafiło niedawno 7 milionów złotych na inwestycje: - To jest kolejna umowa z Rządowego Programu Rozwoju Ziemi Słupskiej. Łącznie z tego programu do regionu słupskiego powędrowało 330 milionów złotych. To olbrzymia zasługa Piotra Müllera, rzecznika rządu oraz posła ziemi słupskiej.

W dalszej części piątkowej audycji Emilia Woźniak opowiedziała o formach pomocy osobom dotkniętym przemocą, a Teresa Kobylińska i Katarzyna Wolska zaprosiły na piątkowe wydarzenie organizowane przez słupskie „Amazonki”.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”