fot. facebook.com/radnyJacekSzaran
Samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali wypowiedź profesor Grażyny Różańskiej, która zarzuciła brak wolności badań naukowych. To stwierdzenie padło podczas spotkania Donalda Tuska z mieszkańcami Słupska.

- Nazywam się Grażyna Różańska i należę do grona tych z gorszego sortu i wykształciuchów. Mam do pana, w związku z tym, takie pytanie. Co państwo zamierzacie zrobić w przyszłości, aby przywrócić godność, szacunek i wolność badań naukowych nas, naukowców? - zapytała w trakcie spotkania z Liderem Koalicji Obywatelskiej prof. Różańska.

Podczas konferencji prasowej radny Tadeusz Bobrowski zaznaczył, że w tej sprawie stanowisko powinna zająć słupska uczelnia.

Grzegorz Hilarecki z biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku, z którą wcześniej związana była profesor Różańska, stwierdził, że uczelnia nie komentuje prywatnych opinii swoich byłych wykładowców. Dodał również, że nie mam mowy o żadnych ograniczeniach w badaniach naukowych. Jako przykład podał fakt, że od czerwca tego roku akademia przekształci się w Uniwersytet Pomorski.

jż/mt