fot. PRK24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W czwartek w Kołobrzegu odbyła debata w ramach cyklu „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu - pytania, wyzwania, opinie”. Tym razem w Laboratorium Kultury Adebar dyskutowano o edukacji i potencjale rynku pracy w Kołobrzegu. Czy potrzebujemy uczelni wyższych? Dlaczego młodzi wyjeżdżają? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć organizatorzy spotkania oraz zaproszeni goście. Na debacie był też Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Jak w każdy piątek zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi sportowych wydarzeń. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Od 2015 roku w Ustroniu Morskim obowiązuje zakaz wprowadzania na plażę zwierząt. Z takiego rozwiązania jedni się cieszą, inni zaś mają o to pretensje. Ci ostatni postanowili skierować sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich, który zwrócił uwagę władzom Ustronia, że obowiązujące przepisy, łamią prawa obywatelskie. Do Ustronia Morskiego w tej sprawie wybrał się Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Nadchodzi Dzień Dziecka. Najświeższe informacje o wydarzeniach organizowanych, nie tylko z tej okazji, przez RCK-a opracował Jarosław
Banaś.

"Afisz Kulturalny"

Gość „Otwartej Anteny”: Maciej Bejnarowicz

fot. Jarosław Banaś/prk24

Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w kołobrzeskiej Radzie Miasta był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”.

W rozmowie radny ocenił debatę zorganizowaną w ramach cyklu „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu - pytania, wyzwania, opinie” o edukacji i potencjale rynku pracy w Kołobrzegu, która odbyła się w Laboratorium Kultury Adebar.

Zauważył, że pytania „Czy Kołobrzeg potrzebuje wyższej uczelni?” i „Dlaczego młodzi wyjeżdżają?” padały już w poprzedniej samorządowej kampanii wyborczej i opcja rządząca Kołobrzegiem nic w tej sprawie w czasie mijającej kadencji nie zrobiła.

W drugiej części rozmowy poruszono temat związany z przyjazdem prezydenta RP do Koszalina i nie zapraszania głowy państwa przez władze Kołobrzegu.

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz