fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, reagując na liczne wnioski i potrzeby osób korzystających z wypożyczalni, postanowił dokupić nowe urządzenia.

Kupiono m.in.: rowery treningowe, łóżka specjalistyczne, materace przeciwodleżynowe oraz urządzenia do pielęgnacji ciała osób leżących.

- Nowością, którą zaczynamy testować, są tak zwane przywoływacze. To urządzenia, które pod wpływem delikatnego ruchu dłonią uruchamiają sygnalizację dźwiękową bądź świetlną, że chory potrzebuje pomocy - wyjaśniła Elżbieta Ałtyn, kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie.

Elżbieta Ałtyn podkreśliła, że korzystać bezpłatnie z wypożyczalni mogę tylko mieszkańcy gminy: - Nie jesteśmy w stanie obsłużyć mieszkańców innych gmin, chociaż zwracają się do nas takie osoby.

Środki na zakup sprzętu pochodzą z funduszy UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Całkowita wartość zakupionego do tej chwili sprzętu do 300 tys. zł.

kch/kp

Posłuchaj

Elżbieta Ałtyn, kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie o tym, kto nie może skorzystać bezpłatnie z wypożyczalni Elżbieta Ałtyn, kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie o nowym zakupie sprzętu do wypożyczalni