fot. facebook.com/GminaMielno
Cieszący się popularnością wśród turystów pomnik został przewieziony do specjalistycznego zakładu, gdzie oceniony zostanie jego stan. Nie wiadomo, kiedy wróci na swoje miejsce.

Mirosława Diwyk-Koza, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Mielnie podkreśliła, że pomnik był często dewastowany: - W 2007 roku stracił nawet głowę. Nie możemy wiecznie doklejać odrywanych elementów. Pomnik musi być poddany profesjonalnemu przeglądowi. Eksperci mają określić zakres niezbędnych prac rewitalizacyjnych, aby przywrócić go do pierwotnego blasku.

Na razie nie wiadomo czy uda się, żeby tak lubiana przez turystów rzeźba, wróciła na swoje miejsce przed letnim sezonem.

Pomnik srebrnego jelenia naturalnej wielkości został wykonany w okresie międzywojennym na pamiątkę udanego polowania. Prawdopodobnie był to odlew jelenia upolowanego w miejscowości Krępa w dzisiejszym powiecie koszalińskim. Do Mielna rzeźba trafiła w 1946 roku. Najpierw znajdowała się na placu przy muszli koncertowej, a w latach '80 przeniesiona została przed Urząd Miejski.

kch/kp

fot. facebook.com/GminaMielno
fot. facebook.com/GminaMielno
fot. facebook.com/GminaMielno

Posłuchaj

Mirosława Diwyk-Koza, rzeczniczka prasowa Mielna