fot. arch. prk24

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Dariusz Wieczorek, sekretarz i poseł Nowej Lewicy, współprzewodniczący partii w województwie zachodniopomorskim. W rozmowie z Anną Popławską mówił m.in. o tym, jak jego zdaniem powinna wyglądać współpraca opozycji przed i po wyborach parlamentarnych.

W czasie rozmowy Dariusz Wieczorek odniósł się m.in. do zmian świadczenia 500 plus i propozycji Platformy Obywatelskiej, by podwyższyć je o 300 zł już od 1 czerwca. Przypomnijmy, strona rządowa zapowiedziała wzrost świadczenia od przyszłego roku. - Pomysł, by nastąpiło to od 1 czerwca wynika z prostej przyczyny - wyjmiemy ten temat z debaty wyborczej - stwierdził Dariusz Wieczorek.

Na pytanie, czy w sytuacji, gdyby udało się przegłosować szybsze wprowadzenie podwyżki, to temat i tak będzie wykorzystywany, ale tym razem przez PO, jako przykład skutecznego działania poseł stwierdził: - Nie sądzę, by opozycja to wykorzystała.

Gość odniósł się też do pytania o to, czy np. złożona przez PO propozycja renty wdowiej, nie jest próbą „podbierania” lewicy jej wyborców. - My nasz projekt dotyczący renty wdowiej już złożyliśmy i będzie on procedowany najprawdopodobniej w lipcu. Tu nie ma żadnego zagrożenia. Wyborcy wiedzą, że jeśli chcą, by były wprowadzone postulaty stricte lewicowe, to należy głosować na nas, bo my tego przypilnujemy - powiedział.

Mówiąc o przedwyborczej współpracy opozycji zastrzegł, że nie ma pretensji do liderów PSL i Polski 2050, że stworzyli własną Trzecią Drogę. - Niech realizują swój projekt. Ale za chwilę musi dojść do sytuacji, gdy liderzy opozycji siądą do stołu i zaczną rozmawiać - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Dariusz Wieczorek