fot. prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku Kamil Klimek oraz Filip Bielicki z firmy Comdrev, operator systemu Filfri Bikes.

Ryszard Jasionas - wójt gminy Szczecinek

W gminie wiejskiej Szczecinek rusza budowa inwestycji wodno-kanalizacyjnej, która usprawni gospodarkę ściekową. Jak poinformował Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek będzie nowocześnie i ekologicznie. - Realizacja projektu polega na uporządkowaniu systemu ściekowego w aglomeracji Wierzchowo poprzez usprawnienie efektywności działania oczyszczania ścieków. Oprócz tego przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców, którzy ponoszą koszty prowadzenia gospodarki ściekowej. Warunki przyrodnicze również się polepszą. Całkowity koszt inwestycji to 20 milionów złotych, z czego aż ponad 14 milionów to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Ryszard Jasionas - wójt gminy Szczecinek

Kamil Klimek - dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku

Po pandemicznej przerwie Szczecinek i jego okolice już szykują się do lata pełnego zabawy. Zapowiedziane są cztery duże festiwale i moc atrakcji. Kamil Klimek opowiedział, czego możemy się spodziewać podczas tegorocznych wakacji. - To będzie już druga edycja Festiwalu Zdobywców Fryderyków. Podobnie jak w zeszłym roku - na scenie w Szczecinku pojawiają się największe gwiazdy z różnych obszarów muzycznych, więc będzie ciekawie i różnorodnie. Czeka nas jeszcze Festiwal Balonowy, który jest bardzo ceniony i lubiany przez mieszkańców i przyjezdnych.

Kamil Klimek - dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku

Filip Bielicki z firmy Comdrev, operator systemu Filfri Bikes

Wraz z ładniejszą pogodą na ulice wracają jednoślady, które można wypożyczyć z Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich. Niestety wypożyczenie rowerów stało się nieco trudniejsze odkąd aplikacja przestała działać. Filip Bielicki oznajmił, że aplikacja wróci w lepszej wersji, ale póki co trwają pracę nad jej ulepszeniem. - System ma pięć lat i z technologicznego punktu widzenia jest przestarzały. Chcemy dodać dotykowe ekrany i dostosować aplikację do dzisiejszych warunków i potrzeb. Obecnie rowery wypożyczyć można w nieco bardziej tradycyjny sposób, poprzez panel znajdujący się na stacjach.

Filip Bielicki z firmy Comdrev, operator systemu Filfri Bikes