fot. Środowiskowy Dom Samopomocy w Koszalinie
Auto umożliwi transport dla osób z problemami z poruszaniem się. Dzięki temu będą miały one dostęp do rehabilitacji, wspomagającej funkcjonowanie w życiu codziennym.

Ryszard Patkowski, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie poinformował, że z transportu korzysta obecnie 19 osób, najstarsza podopieczna ma 75 lat. - To osoby z niepełnosprawnością na poziomach umiarkowanym, głębokim i znacznym.

Dzięki dotacji w wysokości 120 tys. zł od PFRON-u część kwoty na zakup specjalistycznego auta została pozyskana. Jednak brakuje jeszcze około 70 tys. zł. Środowiskowy Dom Samopomocy w Koszalinie zorganizował zbiórkę na portalu zrzutka.pl, a Ryszard Patkowski liczy na wsparcie mieszkańców: -To jest dla naszych mieszkańców, naszych obywateli. Wierzę, że koszalinianie nam pomogą - podkreślił.

Jak twierdzi Ryszard Patkowski, jeśli do 15 sierpnia nie uda się zebrać wymaganej kwoty, ŚDS w Koszalinie będzie zmuszony płacić firmie zewnętrznej za dowożenie podopiecznych. To oznacza mniej środków na warsztaty i zajęcia dla wszystkich 41. podopiecznych.

Zbiórkę można wesprzeć poprzez portal zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/tuw63b) lub wpłacając bezpośrednio na konto Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie:

Nr konta: PKO BP 93 1020 2791 0000 7102 0009 6552 z dopiskiem "na zakup busa".

kc/kp

Posłuchaj

Ryszard Patkowski, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie cz.2 Ryszard Patkowski, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie cz.1