fot. Przemysław Grabiński/ Polskie Radio Koszalin
W gminie wiejskiej Szczecinek zmodernizowano ponad 15 kilometrów dróg w ostatnich 2 latach. Inwestycje zostały zrealizowane dzięki rządowemu wsparciu. W sobotę podsumowując te przedsięwzięcia, symbolicznie otwarto jedną ze zmodernizowanych dróg w Starym Wierzchowie.

- Wszystkie inwestycje w 22 lokalizacjach zostały zrealizowane w terminie. Chętnie przyjmiemy kolejne środki w ramach Polskiego Ładu, żeby dokończyć, to na co czekają mieszkańcy - przekazał Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek.

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości zapewniła, że programy wsparcia inwestycji lokalnych będą kontynuowane: - Ich ideą jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Tak, jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, będą kolejne edycje Polskiego Ładu.

Na inwestycje, których realizację podsumowano w sobotę w gminie Szczecinek, wydano blisko 5 milionów złotych, z czego 3,8 mln zł. to rządowe dofinansowanie z Polskiego Ładu.

pg/mt

fot. Przemysław Grabiński/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek