W Studiu im. Czesława Niemena zagrali Irena Manolova i Tomasz Goliński, perkusiści tworzący duet marimbowy - Lucid Duo.

Lucid Duo prezentuje muzykę od baroku do współczesności, pokazując szerokie spektrum brzmienia marimby, poprzez kontrastującą paletę nastrojów, stylów i gatunków muzycznych. Program koncertu przedstawia rozwój duetu i daje możliwość wglądu w źródła inspiracji ich muzyki, od znanych arcydzieł Bacha, Beethovena, Chopina, po własne kompozycje.

Irena Manolova i Tomasz Goliński są prawdziwymi wirtuozami, dzięki swojej wybitnej muzykalności, mistrzowskiej technice i doborowi repertuaru sprawiają , że każdy ich koncert jest wyjątkowy. Artyści są laureatami pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach min. Universal Marimba Competition 2011 w Belgii. Od lat z sukcesami koncertują na międzynarodowych festiwalach perkusyjnych, prowadzą kursy mistrzowskie w różnych krajach, w tym w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Polsce, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Japonii i Meksyku.

Tomasz Goliński, perkusista i kompozytor, jest absolwentem Liceum Muzycznego im. G. Bacewicz w Koszalinie, w klasie Wojciecha Bałdysa.

Irena Manolova, urodzona w Bułgarii wirtuozka marimby i perkusji, zyskała reputację czołowej artystki na arenie międzynarodowej, jako członkini duetu Lucid Duo a w 2022 roku dołączyła do prestiżowego zespołu muzyki współczesnej Ensemble XXI Jahrhunderta w Wiedniu w Austrii.

Artyści w studiu im. Czesława Niemena grali koncert w ramach Festiwalu Perkusyjnego „Perkusja solo i w zespole”, którego organizatorem jest ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie.

Czytaj więcej