fot. prk24

Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Beata Chrzanowska - przewodnicząca rady miejskiej z Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Bobrowski - wiceprzewodniczący rady miejskiej z Prawa i Sprawiedliwości oraz Małgorzata Lenart - radna z klubu Łączy nas Słupsk.

W ubiegłym tygodniu zaprezentowano pierwsze wizualizacje nowego dworca kolejowego w Słupsku. Projekt nie spodobał się wielu mieszkańcom. Głównym zarzutem słupszczan jest brak spójności wizualnej z architekturą ulicy Wojska Polskiego.

Beata Chrzanowska zaznaczyła podczas audycji, że miasto nie ma wpływu na tę inwestycję: - Jestem zdania, że wizualizacja nie jest najlepsza i nie pasuje do otoczenia. Najważniejsze w tej inwestycji jest przejście podziemne i to może być wartość dodana.

- Ile osób tyle opinii. Przypominam, że wizualizację stworzyli profesjonaliści a projekt zyskał akceptację konserwatora zabytków oraz wojewody. Nie jest to także ostateczna propozycja. Poczekajmy z dyskusją na ten temat - dodał Tadeusz Bobrowski.

Podczas piątkowej audycji radni miejscy dyskutowali także o przyjęciu apelu w obronie pamięci i dobrego imienia papieża Jana Pawła II.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt

wiz. PKP SA

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”