Zawodniczkom Młynów Stoisław Koszalin udało się po raz pierwszy w sezonie pokonać ekipę Startu Elbląg. We wtorkowy wieczór koszalinianki wygrały we własnej hali 29:27 (12:12) i pozostają w grze o siódme miejsce na koniec sezonu.

O tym, jak bardzo wyrównane było to spotkanie, świadczy fakt, że żadnej z ekip nie udało się w nim wyjść na większą, niż dwubramkowa przewagę. Koszaliniankom bardzo zależało na zwycięstwie i przełamaniu złej serii spotkań z elblążankami.

Początek należał do elblążanek, które po rzutach Pauliny Stapurewicz oraz Joanny Wołoszyk, objęły prowadzenie 2:0. Koszalinianki odzyskały skuteczność w końcówce pierwszej połowy i po 30 minutach był remis 12:12.

W drugiej połowie prowadziła raz jedna, raz druga ekipa i o wyniku zadecydowała dramatyczna końcówka. W 58. minucie Start doprowadził do remisu 27:27 za sprawą Pauliny Stapurewicz, w odpowiedzi bramkę zdobyła Anna Mączka. Elblążanki chciały raz jeszcze doprowadzić do remisu, ale tym razem zatrzymała je skuteczną interwencją Natalia Filończuk. Koszalinianki odzyskały piłkę, ostatnią akcję zagrały uważnie i długo, a po rzucie Żanety Lipok piłka znalazła się w siatce. Dało to zwycięstwo ekipie koszalińskiej 29:27.

Co ciekawe, zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin we wtorkowym meczu ze Startem Elbląg, wystąpiły w różnokolorowych skarpetkach, tym samym włączając się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

W zespole elbląskim, zdaniem jego trenera Romana Monta, zawiodła m.in. skuteczność: - Zabrakło jej w drugiej połowie. Jest to trochę przykre, bo myślałem, że mamy już ten mecz pod kontrolą.

Jarosław Knopik, trener Młynów Stoisław ocenił, że jednym z kluczowych momentów meczu była bramka zdobyta przez Karinę Bajrak w podwójnym osłabieniu: - W takich ciężkich sytuacjach wychodzi kunszt zawodniczki i jej indywidualne umiejętności.

Młyny Stoisław Koszalin - EKS Start Elbląg 29:27 (12:12)

Młyny Stoisław: Natalia Filończuk, Aleksandra Nowicka – Żaneta Lipok 6, Kristina Kubisova 6, Anna Mączka 5, Dominika Szynkaruk 5, Aleksandra Zaleśny 2, Emilia Kowalik 2, Karina Bayrak 1, Gabriela Urbaniak 1, Barbara Choromańska 1.

Start: Małgorzata Ciąćka, Julia Żarnoch – Nikola Szczepanik 10, Weronika Weber 5, Paulina Stapurewicz 4, Paulina Kopańska 3, , Joanna Wołoszyk 2, Nikolina Knezevic 2, Nikola Głębocka 1, Iga DworniczukWiktoria Tarczyluk.