fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Z ruchu wyłączony jest nadal odcinek ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Traugutta do skrzyżowania z ul. Sportową i Moniuszki.

Jak poinformował Grzegorz Śliżewski z Urzędu Miejskiego w Koszalinie, otwarcie tej części ulicy Piłsudskiego zależy od warunków pogodowych: - Asfalt na zamkniętym jeszcze odcinku jest już wylany, ale wykonawca czeka na lepszą pogodę, by móc wymalować oznakowanie poziome. Wówczas tę drogę otworzymy.

Dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie Anna Grabuszyńska-Hewelt zapewniła, że udrożnienie skrzyżowania ulic Orląt Lwowskich, Traugutta i Piłsudskiego wpłynie na ruch w całym mieście: - Z pewnością spowoduje to upłynnienie ruchu w okolicach Orląt Lwowskich i Traugutta, gdzie jest spory ruch m.in. z zamkniętego obiektu na Monte Cassino. Objazdy teoretycznie mamy przez ulicę Pileckiego, ale widać, że wielu kierowców ciężarówek mimo to korzysta z ulic Traugutta i Orląt Lwowskich.

Zapytani przez nas kierowcy oraz piesi cieszą się z otwarcia skrzyżowania, ale nie ukrywają, że czekają na koniec całej inwestycji: - Bardzo dobrze wygląda ta wyremontowana ulica Piłsudskiego. Mamy nadzieję, że jak pogoda się poprawi, to ruch na niej zostanie puszczony.

Remont odcinka ul. Piłsudskiego - od ul. Pileckiego do ul. Traugutta kosztował ponad 13,5 mln zł, z czego ponad 5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach prac wymieniono m.in. instalacje podziemne, nawierzchnię drogi, chodniki, ścieżki rowerowe oraz miejsca parkingowe. Zainstalowano też energooszczędne oświetlenie.

kch/ar

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej