fot. pixabay.com
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

O nastrojach i postawach antysemickich na podstawie wydarzeń w marcu 1968 roku rozmawialiśmy z Edwardem Stępniem ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80”.

Edward Stępień, Stowarzyszenie Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80”

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o nauczaniu papieża Jana Pawła II.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Z Kołobrzegu i Ustronia Morskiego wyruszył kolejny transport humanitarny na ogarniętą wojną Ukrainę. Tuż przed wyjazdem rozmawialiśmy z wolontariuszami Tomaszem Waścickim i Ludmiłą Omokoch.

Tomasz Waścicki i Ludmiła Omokoch, wolontariusze

O historii latarni morskiej w Kołobrzegu opowiedział Igor Niewiadomski, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Igor Niewiadomski, Uniwersytet Warszawski

W panelu samorządowym gościliśmy radnych miejskich: Wiesława Parusa (Kołobrzescy Razem), Bartosza Bieńkowskiego (Prawo i Sprawiedliwość) i Renatę Brączyk (radna niezależna). Radni odpowiedzieli m.in. na pytanie, czy w dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu powstanie 20-piętrowiec.

panel samorządowy

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli kampanię programową pod hasłem „Przyszłość to Polska”. W ramach tego przedsięwzięcia organizują spotkania z mieszkańcami w całej Polsce. Gminę Brojce w powiecie gryfickim odwiedził europoseł Joachim Brudziński oraz radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Henryk Carewicz.

relacja Mariusza Wolańskiego