fot. archiwum prk24.pl
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli miejscy radni: Aldona Żurawska - klub Łączy nas Słupsk, Jan Lange - Platforma Obywatelska oraz Jacek Szaran - Prawo i Sprawiedliwość.

Słupsk planuje zerwanie umowy współpracy z miastem leżącym na Krymie - Eupatorią. Decyzję w tej sprawie radni mają podjąć na najbliższej sesji. „W związku z zaistniałą sytuacją geopolityczną, a także trwającym od lutego 2022 roku stanem wojny pomiędzy Federacją Rosyjską a Ukrainą, zasadne jest uchylenie uchwały” - czytamy w uzasadnieniu.

Jan Lange zaznaczył podczas piątkowej audycji, że Słupsk nie współpracuje z Eupatorią od wielu lat: - Nie widzimy takiej możliwości od 2014 roku, kiedy reżim Putina wkroczył na Krym. Bardzo dobrze, że zostanie to sformalizowane.

- Mam nadzieję, że w przyszłości tym miastem znowu będą zarządzać demokratyczne, ukraińskie władze. Musimy zostawić sobie „furtkę”. Jeżeli Ukrainie uda się odbić Krym, to racjonalną decyzją byłby powrót do współpracy - dodał Jacek Szaran.

Podczas piątkowej audycji słupscy radni dyskutowali także m.in. o projekcie uchwały w sprawie obrony Jana Pawła II oraz projekcie rozszerzenia granic miasta.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”