W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Już dziś pod wieczór z Kołobrzegu i Ustronia Morskiego wyrusza kolejny transport humanitarny na ogarniętą wojną Ukrainę. Niestrudzeni wolontariusze niosą bezinteresowną pomoc od początku wojny i zapowiadają, że będą tak długo to czynić, dopóki będzie to potrzebne.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Ludmiłą Omokoch i Tomaszem Waścińskim

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu zapowiadała szereg zmian. Jedna z linii miała ulec likwidacji, inne miały być zmodyfikowane. Spółka borykała się też z problemami ekonomicznymi oraz kadrowymi. W efekcie konsultacji społecznych postanowiono odłożyć w czasie wdrożenie tych zmian.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z prezesem Komunikacji Miejskiej Michałem Jaczyńskim

W Kołobrzegu przy ulicy Zygmuntowskiej rozpoczęto budowę parkingu na 50 miejsc postojowych. Inwestorem przedsięwzięcia jest miasto, a wykonawcą spółka Zieleń Miejska. Parking będzie ogólnodostępny. Koszt budowy to prawie 600 tysięcy złotych.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z rzecznikiem prezydent miasta Michałem Kujaczyńskim

Koszykarska Kotwica Kołobrzeg w zaległym meczu rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi pokonała wczoraj na własnym boisku rezerwy Śląska Wrocław 71:69. Mecz był bardzo wyrównany, a decydujące o zwycięstwie punkty kołobrzeżanie zdobyli na sekundę przed końcową syreną. Dzięki tej wygranej Kotwica awansowała w ligowej tabeli na piątą pozycję. Następny mecz kołobrzeżanie zagrają również na własnym boisku. W niedzielę rywalem będzie HydroTruck Radom.

Po meczu Mariusz Wolański rozmawiał najpierw z trenerem Śląska Łukaszem Grudniewskim, a potem z rozgrywającym Kotwicy Pawłem Dzierżakiem i trenerem Rafałem Frankiem.

materiał Mariusza Wolańskiego