fot. Polskie Radio Koszalin/Mariusz Wolański
Remont kawiarni Adebar, zlokalizowanej w piwnicach ratusza miejskiego, kosztował ponad trzy i pół miliona złotych. Przygotowano w niej już specjalną ofertę dla młodzieży.

Decyzją władz miasta, obiekt został przekazany Regionalnemu Centrum Kultury, z przeznaczeniem przede wszystkim na potrzeby młodzieży.

- Jesteśmy otwarci na propozycje wszystkich, którzy byliby zainteresowani naszą nową miejską przestrzenią kulturalną. Odbyliśmy już kilka spotkań z młodzieżą. Bardzo chcemy, by mogli oni w tym miejscu wyrażać swoje zainteresowania. Chcemy organizować tu różnego rodzaju warsztaty - powiedział koordynator kawiarni Krzysztof Landsberg.

Kołobrzeskiej młodzieży nie brakuje pomysłów na zagospodarowanie Adebaru: - Cały czas napływają do nas nowe pomysły. Mamy stworzoną grupę na Messengerze, chcemy dowiedzieć się, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem. Wśród nich jest m.in. stworzenie klubów dyskusyjnych o różnej tematyce.

W uroczystym otwarciu kawiarni uczestniczyła prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska: - Tę przestrzeń trzeba wypełnić treścią. Młodzież potrzebuje miejsca dla siebie, gdzie będzie mogła się spotykać i rozwijać swoje zainteresowania - miejsca, na które będzie mieć realny wpływ.

Remont kawiarni muzycznej kosztował ponad 3,5 miliona złotych, z czego 2 miliony pozyskano z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. A już w środę odbędą się w niej pierwsze zajęcia dla młodzieży - warsztaty dziennikarskie.

mw/aj

fot. Polskie Radio Koszalin/Mariusz Wolański
fot. Polskie Radio Koszalin/Mariusz Wolański
fot. Polskie Radio Koszalin/Mariusz Wolański
fot. Polskie Radio Koszalin/Mariusz Wolański

Posłuchaj

Krzysztof Landsberg, koordynator Adebara Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu młodzież