fot. Katarzyna Chybowska/prk24
W poniedziałek aktywnych użytkowników karty „Kocham Koszalin” było już 24 004. Dokument uprawnia m.in. do szeregu zniżek u partnerów programu, ale również jest wymagany przy składaniu wniosku do miejskiego żłobka.

Jak przypomina Kamila Brzóska z Centrum Usług Społecznych wniosek o wydanie dokumentu wymaga od nas podania kilku podstawowych informacji oraz dostarczenia zdjęcia. - Wniosek można złożyć elektroniczne bądź papierowo. Jeśli ktoś jest zameldowany na stałe w Koszalinie, wystarczy fotografia, jeśli nie - wówczas interesuje nas pierwsza strona z rozliczenia podatkowego złożonego w naszym I Urzędzie Skarbowym - tłumaczyła.

Osoby, które wnioski składały w poniedziałek, w czasie dnia otwartego w ratuszu, podkreślały, że posiadanie karty „Kocham Koszalin” to nie tylko wymierne korzyści, ale także wyraz lokalnego patriotyzmu. - Wystarczy podać kilka danych, które każdy ma w głowie. A karta to bardzo dobry pomysł, z którego łatwo można skorzystać - usłyszeliśmy od nich.

Radny Błażej Papiernik, z klubu Wspólny Koszalin, przypomniał, że wniosek o kartę warto złożyć jak najszybciej.  Od 1 czerwca będzie ona dokumentem uprawniającym osoby, które ukończyły 70. rok życia do bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi. - Jest jeszcze trochę czasu, ale nie warto czekać na ostatnią chwilę - podkreślił.

Wniosek o przyznanie karty można składać drogą elektroniczną na stronie www.kochamkoszalin.pl, przez bezpłatną aplikację mobilną oraz w formie tradycyjnej w Centrum Usług Społecznych.

kch/zas

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej