fot. PRK24
Inwestycja warta prawie 12 milionów złotych w 95 procentach finansowana będzie z Funduszu Polski Ład. W Świdwinie podpisano stosowne porozumienia, dzięki którym prace mogą się już rozpocząć.

Nowe drogi prowadzić będą m.in. do Cieszeniewa, Kluczkowa i Bierzwnicy.

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który był obecny podczas podpisywania umów, podkreślił, że to jedna z wielu ostatnio przeprowadzanych inwestycji w gminie: - Gmina wiejska Świdwin staje się nowoczesna, modernizuje się, a Polski Ład ją w tym wspiera. Niebawem będzie oddawana świetlica w Wierzbnicy i w Smardzku. Budowany jest most na rzece Redze, w Cieszeniewie i  w Kluczkowie. Niedawno oddaliśmy drogę w Rogalinie - wymieniał poseł.

Parlamentarzysta podkreślił także, że dzisiejszy rozwój gminy, pozytywnie wpłynie na jej przyszłość. - Są to działania i inwestycje na miarę XXI wieku. Nie tylko przyciągają turystów, ale też zachęcają ludzi młodych, którzy zdobywają wykształcenie poza rodzinnymi stronami, do powrotu - przekonywał.

Jak zaznaczyła wiceminister klimatu i środowiska, Małgorzata Golińska obecne inwestycje to realizacja marzeń mieszkańców gminy: - Czekali  na to latami. Cieszę się, że właśnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości nierówności w rozwoju poszczególnych regionów są wyrównywane - mówiła.

Jak zaznaczył Kazimierz Lechocki, wójt gminy Świdwin, nowe drogi zastąpią drogi gruntowe, które choć mało komfortowe, są bardzo kosztowne w utrzymaniu: - Gmina ponosiła największe, coroczne koszty na ich remonty. Do dziś ubytki były uzupełniane jedynie kruszywem - stwierdził.

Całość inwestycji opiewa na niemal 12 milionów złotych.

kk/aj

Posłuchaj

Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości o inwestycjach w gminie Świdwin Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska Czesław Hoc o nowej perspektywie zachęcania m.in. turystów do odwiedzenia tej gminy Kazimierz Lechocki, wójt gminy Świdwin