fot. pixabay.com
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

„Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i piosenki Witolda Pileckiego” to tytuł płyty ukazującej żołnierza niezłomnego Witolda Pileckiego z innej, dotychczas mało znanej perspektywy. O pomyśle, procesie tworzenia i premierowym koncercie w studiu Polskiego Radia rozmawialiśmy z pomysłodawcą i producentem tego muzycznego przedsięwzięcia Jackiem Pechmanem z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej.

Jacek Pechman, Katolicka Inicjatywa Kulturalna

W dyskusji o historii z Igorem Niewiadomskim z Uniwersytetu Warszawskiego pochylamy się nad najważniejszymi epizodami i postaciami historycznymi walk o Kołobrzeg w marcu 1945 roku.

Igor Niewiadomski, Uniwersytet Warszawski cz.1

O historii i okolicznościach zaślubin Polski z Morzem w marciu 1945 roku opowiedział Igor Niewiadomski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Igor Niewiadomski, Uniwersytet Warszawski cz.2

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawiamy o rozpoczęciu i przesłaniu kampanii „Przyszłość to Polska”.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

W kompleksie Milenium otwarto wystawę poświęconą życiu i karierze sportowej Janusza Kusocińskiego. O patriotycznych postawach polskich sportowców wczoraj i dziś oraz postawie Igi Świątek wobec wojny w Ukrainie rozmawialiśmy z Piotrem Banasiakiem z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Piotr Banasiak, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Ryszard Czepulonis z Akcji Katolickiej i Sławoj Kigina ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” mówili o znaczeniu nauczania Jana Pawła II i przygotowaniach do obchodów kolejnej rocznicy śmierci papieża.

Ryszard Czepulonis z Akcji Katolickiej i Sławoj Kigina ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80”