fot. pixabay.com
Nadleśnictwo Manowo przygotowało dwugodzinny, nocny spacer po lesie. Będzie można m.in. usłyszeć pohukiwanie różnych gatunków sów oraz poznać bliżej życie i zwyczaje tych nocnych ptaków.

- Okres wiosenny jest fajnym czasem, ponieważ ptaki przystępują do lęgów, a niektóre będą w trakcie toków, jak np. włochatki. Je usłyszymy na pewno - mówił Paweł Talecki, podleśniczy z Leśnictwa Rosnowo. - Odezwie się też z pewnością puszczyk i może puchacz. Zrobimy symulację wokalną, puścimy dźwięki samca i samicy. Puszczyki na pewno będą nimi zainteresowane. Być może nawet przelecą nad naszymi głowami - dodał.

Nocny spacer ma być sposobem na pokazanie, jak ciekawa jest natura oraz zaprezentowanie uczestnikom spaceru, na czym polega praca leśników. - Podczas takich spotkań my też się edukujemy, bo nocne nasłuchy są bardzo potrzebne. A takie wyjście do lasu, wspólne słuchanie sowy to wspaniała przygoda - zachęcała Dagny Nowak-Staszewska z Nadleśnictwa Manowo.

Leśne spotkanie pod hasłem „Co huczy w lesie?” rozpoczyna się piątek o godz. 20, start przy ścieżce edukacyjnej Czapla Góra w Manowie.

kch/zas

Posłuchaj

Paweł Talecki, podleśniczy Leśnictwo Rosnowo Dagny Nowak-Staszewska, Nadleśnictwo Manowo