W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu obchodził wczoraj swoje święto. Patronką szkoły jest Emilia Gierczak, bohaterka Walk o Kołobrzeg, dlatego też święto szkoły kołobrzeskiego Ekonoma siłą rzeczy wpisuje się kalendarz tych obchodów. Jak zawsze tego dnia szkolna aula zgromadziła całą społeczność uczniowską, kadrę pedagogiczną, było wielu znakomitych gości, były chwile podniosłe, ale też chwile radości i humoru.

relacja Mariusza Wolańskiego

W czwartek w Kołobrzegu odbywała się konferencja poświęcona ochronie wód i wybrzeża Bałtyku w obliczu zagrożeń ekologicznych zorganizowana przez Regionalne Stowarzyszenie Turystyczno-Uzdrowiskowe. W dyskusji uczestniczyli naukowcy z uczelni wyższych z Koszalina, Szczecina, Słupska i Gdyni oraz samorządowcy i przedstwiciele branży tursystyczno-uzdrowiskowej. Rozmawiamo między innymi o ochronie rybostanu w Bałtyku i perspektywach rozwoju farm wiatrowych.

relacja Mariusza Wolańskiego

Zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi sportowego weekendu.

zapowiedź Mariusza Wolańskiego

„Kulturalny Afisz”: rozmowa Jarosława Banasia z Andrzejem Kisielem z Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta.

„Kulturalny Afisz”