zdjęcie poglądowe/ fot. archiwum prk24
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Tomasz Orłowski - dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, Andrzej Strzechmiński - burmistrz Łeby oraz Jerzy Karpiński - pomorski lekarz wojewódzki i dyrektor Departamentu Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Przypomnijmy, w poniedziałek otwarto wyczekiwane rondo przy zbiegu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego. W tym tygodniu rozpoczęła się również kolejna ważna inwestycja w mieście - przebudowa ulicy Armii Krajowej.

Tomasz Orłowski zaapelował na naszej antenie do kierowców o cierpliwość w związku z prowadzonymi pracami: - Mamy świadomość, że ul. Armii Krajowej jest ważna w układzie komunikacyjnym śródmieścia. Jej stan uzasadnia jednak prowadzoną przebudowę, nawet kosztem kilkumiesięcznych utrudnień. Przypominam, że ta ulica nie jest zamknięta na całej długości.

Takie przedsięwzięcie to poza robotami drogowymi także prace sieciowe. Pracownicy wodociągów, ENGIE EC Słupsk oraz Polskiej Spółki Gazownictwa muszą wykonać nowe instalacje. - Mamy nadzieję, że po kilku miesiącach utrudnień będą zadowoleni zarówno kierowcy, jak i mieszkańcy - dodał dyrektor.

Podczas piątkowej audycji Andrzej Strzechmiński opowiedział także m.in. o inwestycjach energetycznych, a Jerzy Karpiński przybliżył statystyki dotyczące szczepień na grypę w województwie pomorskim.

Więcej w poniższym materiale.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”