fot. powiat białogardzki
Na scenie zobaczyć i usłyszeć będzie można m.in. The Ukrainian Band, Studia Tańca Let's Dance z Młodzieżowego Domu Kultury czy skrzypaczkę Anastazje Studzińską. Będzie też okazja do spróbowania specjałów ukraińskiej kuchni.

Jak podkreśla Arkadiusz Jaskulski, rzecznik prasowy powiatu białogardzkiego - wydarzenie ma na celu integrację środowiska oraz podziękowanie mieszkańcom za ostatni rok niesienia pomocy dla uchodźców: - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy. Ta impreza ma z jednej strony pokazać wdzięczność Ukraińców, a z drugiej strony jest to podziękowanie powiatu białogardzkiego dla wszystkich osób zaangażowanych w pomoc humanitarną.

W programie imprezy są nie tylko występy muzyczne i strefa gastronomiczna. - Do tego mamy jeszcze przedstawienie o pokoju w nawiązaniu do agresji Rosji na Ukrainę. Przygotowały je osoby z niepełnosprawnościami z Powiatowego Domu Samopomocy w Białogardzie. Będą z nami również ratownicy WOPR-u z pokazem ratownictwa medycznego - dodaje Arkadiusz Jaskulski.

W czasie wydarzenia kupić będzie można specjalny kalendarze, przygotowany przez Stowarzyszenie Majsternia z Koszalina, który zawiera ilustracje wykonane przez ukraińskie dzieci. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc walczącej Ukrainie.

Wydarzenie w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00. Wstęp na nie jest bezpłatny.

kch/ar

Posłuchaj

Arkadiusz Jaskulski o celu wydarzenia Arkadiusz Jaskulski o programie imprezy