fot. PRK24
W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Od środy w holu kompleksu Milenium w Kołobrzegu czynna jest wystawa poświęcona życiu i karierze sportowej Janusza Kusocińskiego. Kusociński to nie tylko wybitny sportowiec, ale także wielki patriota. Słowo wstępne podczas wernisażu wygłosił Piotr Banasiak z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, z którym rozmawiał Mariusz Wolański.

Występ na wystawę jest bezpłatny.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Piotrem Banasiakiem

Nie od dziś wiadomo, że sport może być bardzo dobrym nośnikiem wartości. Dlatego przy okazji wielu świąt i rocznic wydarzeń historycznych często organizowane są okolicznościowe imprezy biegowe. Niedawno obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którym w całej Polsce - także w naszym regionie - towarzyszyły Biegi Wilczym Tropem.

O idei takich biegów Mariusz Wolański rozmawiał z historykiem z Uniwersytetu Warszawskiego Igorem Niewiadomskim.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Igorem Niewiadomskim

A Bieg Zaślubin w Kołobrzegu już najbliższą niedzielę. Będzie to 37. edycja tej bardzo popularnej imprezy biegowej, która rozgrywana jest na dystansie 15 kilometrów, a jej malownicza trasa zawsze wiedzie dzielnicą uzdrowiskową miasta.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Jackiem Kusiem

W powiecie kołobrzeskim funkcjonują dwa domy pomocy społecznej - jeden we Włościborzu, drugi w Gościnie. Obie palcówki wymagają ciągłego doposażania i dofinansowania. Na ten temat Mariusz Wolański rozmawiał z wicestarostą kołobrzeskim Jackiem Kusiem.

mw/aj