fot. Arkadiusz Wilman/ Polskie Radio Koszalin
Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji.

To był wyjątkowy dzień dla wiernych w Pile. W czwartek do kościoła pw. Świętej Rodziny wprowadzono relikwie Prymasa Tysiąclecia. Po uroczystej Mszy Świętej, w galerii Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego została też otwarta wystawa poświęcona bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniew Zieliński - wystawa ma ogromne znaczenie dla upamiętnienia postaci i zasług Prymasa Tysiąclecia, a wprowadzenie jego relikwii to odniesienie do tego, co wyznajemy w Credo.

relacja Przemysława Grabińskiego

W Koszalinie trwają intensywne prace nad wyjątkowym wydarzeniem muzycznym przypominającym nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Polski. Kantata „Dekalog” to dzieło Igora Jankowskiego, kompozytora i organisty koszalińskiej parafii pw. Ducha Świętego.

Igor Jankowski

Kantata swoją premierę będzie miała 3 czerwca, wpisując się w obchody rocznicowe papieskiej wizyty w Koszalinie. Będzie je można również usłyszeć 10 czerwca w koszalińskim kościele św. Wojciecha.

„Szkoła liderów młodzieży” to nowy rodzaj rekolekcji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Propozycja skierowana jest do uczniów klas 7 i starszych, aż do ukończenia studiów.

ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży

Spotkania Małżeńskie to założony w Polsce międzynarodowy ruch, mający na celu promowanie dialogu jako drogi duchowej przede wszystkim w małżeństwie. Ten ruch ma swój ośrodek w DKK. Gośćmi Magazynu Katolickiego są Małgorzata i Piotr Telegowie, Animatorzy Spotkań Małżeńskich.

Małgorzata i Piotr Telegowie

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej inicjatywy - www.spotkaniamalzenskie.pl