fot. arch. własne J. Śniadek
Poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem odniósł się m.in. do zapowiedzi prezesa NBP ws. spadku poziomu inflacji oraz protestów osób z niepełnosprawnościami, domagających się podwyżki renty socjalnej.

- W polskiej gospodarce widoczne są pozytywne tendencje, które dają nadzieję - stwierdził Janusz Śniadek zapytany o ocenę słów prezesa NBP Adama Glapińskiego, który zapowiedział, że jeszcze w tym roku inflacja spadnie poniżej 10 procent. - Prezes Glapiński zadeklarował, że od marca rozpocznie się wyraźny spadek inflacji. Do tej pory te diagnozy były trafne.

Polityk odniósł się także do protestów osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy domagają się podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia. Protestujący przedstawili obywatelski projekt ustawy w tej kwestii. - W tym obszarze działania rządu są kompleksowe. Wydatki na wsparcie osób z niepełnosprawnościami wzrosły w ostatnich latach o ponad 100 proc. Jestem pewien, że w miarę możliwości, wraz z poprawą sytuacji finansowej, te świadczenia nadal będą rosły. Gorszy mnie natomiast postawa posłanki Hartwich z PO, która wykorzystuje tę trudną sytuację dla celów swojej kampanii wyborczej.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem zdecydowanie poparł przyjętą wczoraj uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

ms/zn

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Janusz Śniadek