
fot. prk24
Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: rzecznik prasowy kurii biskupiej w
Koszalinie ks. Wojciech Parfianowicz, komendant Straży Miejskiej Piotr
Simiński oraz dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego Zdzisław
Derebecki.
Ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie
W sobotę odbył się ingres nowego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniewa Zielińskiego. - To już szósty ingres w naszej diecezji. Myślę, że to znaczące wydarzenie dla naszego miasta i regionu. Rzecznik kurii biskupiej zapewnił, że biskup senior Edward Dajczak nadal będzie prowadził aktywną posługę w diecezji. - Nadal będzie pełnił rolę, jaką pełni każdy ksiądz, czyli głosił ewangelię.
Mówił też o wyzwaniach, jakie stają przed nowym ordynariuszem diecezji. - Świat zmienia się bardzo szybko. Dzisiaj głoszenie ewangelii nie może być takie, jak 50 lat temu, gdy wkraczał do katedry bp Ignacy Jeż. Dzisiaj musimy zejść z piedestału. Już nie wystarczy głosić prawdy ewangelii, ale stanąć obok ludzi i pokazać, że ona jest po prostu dobra i warto nią żyć - wyjaśnił.
Ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie
- 00:00:00 | 00:00:00
::
Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie
Komendant koszalińskiej straży miejskiej mówił o rosnącym problemie nieprawidłowego parkowania w Koszalinie. - W ubiegłym roku na 6800 zgłoszeń, ponad 3500 dotyczyło właśnie nieprawidłowego parkowania i postoju - powiedział. Od zeszłego roku, aby skutecznie walczyć z tym wykroczeniem, straż stosuje blokady na koła. - W 2022 takich blokad założyliśmy ponad 400, więc widać, jak powszechne jest to zjawisko.
Komendant przypomniał, że zdjęcie blokady może być traktowane jako przestępstwo. - Zdjęcie, zniszczenie czy jej przywłaszczenie będzie zgłaszane na policję. Taka sytuacja miała miejsce chociażby w zeszłym tygodniu. Teraz toczy się postępowanie przeciwko kierowcy w związku ze zniszczeniem mienia - powiedział.
Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie
- 00:00:00 | 00:00:00
::
Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
Już niedługo Międzynarodowy Dzień Teatru. O wydarzeniach przygotowanych na tę okazję opowiedział dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego Zdzisław Derebecki. - Będzie muzycznie i dramatycznie. Dla wszystkich miłośników Agnieszki Osieckiej jest przygotowywana sztuka dramatyczna, którą ta napisała przed śmiercią - wyjaśnił. Spektakl w reżyserii Aliny Moś nazywa się „Darcie pierza. Ja - Osiecka”. - Oprócz sztuki, znajdą się w nim też listy Agnieszki i oczywiście piosenki. To będzie spektakl, który pokaże Osiecką z trochę innej strony - wyjaśnił dyrektor teatru.
Zdzisław Derebecki też o tym, jak koszaliński teatr odpowiada na wyzwania w związku z m.in. rosnącymi kosztami.
Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
- 00:00:00 | 00:00:00
::