W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W sobotę wierni diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przeżywali ingres do koszalińskiej katedry nowego biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego. Dzień później, w niedzielę, w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu ordynariusz odprawił inauguracyjną mszę świętą.

relacja Mariusza Wolańskiego

W Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbył się koncert z cyklu Radio Sonore #3. W performansie udział wzięli Maximiliam Glass, Eric Bauer i Jayrope. Muzyków z Berlina zaprosił Adam Frankiewicz, który także oprowadził po instrumentarium naszego reportera.

relacja Jarosława Banasia

W Dygowie uroczyście otwarto Gminny Dom Kultury. To największa od wielu lat inwestycja. W kompleksie znajdują się między innymi ośrodek kultury, przedszkole, biblioteka, centrum aktywności sportowych, a także duża sala do organizacji widowisk i imprez artystycznych.

Na otwarcie przybyło wielu oficjalnych gości, ale szczególną uwagę przykuwała ogromna liczba mieszkańców, którzy nie ukrywali, że takie centrum aktywności było najbardziej oczekiwaną inwestycją przez społeczność gminy od wielu lat.

relacja Mariusza Wolańskiego

Jak w każdy poniedziałek o tej porze zapraszamy do wysłuchania podsumowania sportowego weekendu.

materiał Mariusza Wolańskiego