Kilkudniowe wycieczki w przestrzeni miejskiej cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich turystów i nie tylko. Nic w tym dziwnego, ponieważ warto od czasu do czasu oderwać się od obowiązków dnia codziennego i wyruszyć w podróż, do któregoś z europejskich miast. Podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze kierunki, jeśli chodzi o city break oraz jakich zasad się trzymać, aby zorganizować taki wyjazd niewielkim kosztem.

Jakie miasto wybrać na city break?

Zima powoli dobiega końca, a to idealny moment na to, aby zaplanować sezon podróżniczy. Już niedługo pożegnamy chłodniejsze dni i śnieżną scenerię, a zastąpi je piękna wiosenna pogoda. Warto w tym czasie zmienić klimat i wybrać się zagranicę w poszukiwaniu nowych wrażeń, ale przede wszystkim dystansu od bieżących spraw.

City break - o czym dokładnie mowa?

Jednym z najlepszych sposobów na oderwanie się od codzienności jest zorganizowanie wycieczki w stylu city break, a więc kilkudniowego pobytu w jednym z europejskich miast. Głównym celem jest zwiedzenie najważniejszych lokalizacji, poznanie miejscowych zabytków i atrakcji, posmakowanie lokalnych specjałów itp. City break ma to do siebie, że można wybrać się w podróż niemal spontanicznie, ale o wiele lepszym wyjściem jest dokładne zaplanowanie takiej wycieczki, aby nie tracić czasu i zobaczyć jak najwięcej. Każdy z europejskich krajów stoi bowiem przed nami otworem, a jedynym ograniczeniem są nasze wymagania i możliwości czasowe oraz finansowe. Te ostatnie nie stanowią jednak dużej przeszkody, ponieważ na rynku można znaleźć wiele atrakcyjnych okazji, jeśli chodzi o loty czy noclegi.

City break w Europie - najpopularniejsze kierunki

Lista miast w Europie, do których warto wybrać się w ramach kilkudniowej podróży, jest niezwykle długa. Wśród polecanych kierunków nie może oczywiście zabraknąć takich perełek jak Paryż, Rzym czy Barcelona. Jeżeli chodzi o bliższe wyprawy, można postawić na czeską Pragę czy austriacki Wiedeń. Ciekawym kierunkiem podróży jest też Berlin, ale i Drezno oraz Budapeszt. Patrząc na północ nie sposób pominąć oczywiście Londynu, Glasgow, ale także Oslo czy Sztokholmu. Ogromną popularnością wśród polskich turystów, szczególnie tych, którzy uwielbiają ciepły klimat, cieszy się też Lizbona oraz wyspa Madera.

Jak i gdzie szukać tanich opcji podróży?

Wszystkie te miejsca są w naszym zasięgu, a do większości dolecimy w ciągu niespełna dwóch godzin. Kluczowe jest jednak znalezienie jak najtańszego połączenia lotniczego, co obecnie również nie stanowi żadnego problemu. Wszystko za sprawą wyszukiwarki eSky.pl, gdzie znajdziemy oferty wszystkich linii lotniczych obsługujących połączenia z Polski. Za pośrednictwem tego narzędzia możemy zarezerwować tanie loty do Paryża, Rzymu, Lizbony i każdego innego miasta na całym świecie. Oprócz tego, że możemy tam nabyć bilety na loty do Londynu i innych lokalizacji, warto sprawdzić zakładkę Okazje, gdzie dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert lotów , jak i City Break z gotowymi opcjami podróży na każdą kieszeń, które zawierają od razu loty i noclegi. Dodatkowo możemy też  nabyć niezbędne w takich okolicznościach ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży.