fot. WFOŚiGW w Szczecinie
Prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Komendy Wojewódzkiej Policji. Wsparcie pozwoli na zakup auta elektrycznego i 5 hybrydowych typu plug-in.

Policja przeprowadzi również termomodernizację posterunków w Polanowie i Tychowie. We wtorek Marek Subocz, prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant Wojewódzki Policji podpisali umowy dofinansowania.

- Zachodniopomorska policja, przy wsparciu Funduszu, jako pierwsza w Polsce wprowadziła do służby radiowozy elektryczne. Dzisiejsze zawarcie umów na 6 kolejnych pojazdów jest dowodem na to, że elektromobilność to w Policji wyraźny trend. Funkcjonariusze zyskają nowoczesne auta, niezbędne w codziennej służbie, a mieszkańcy, dzięki redukcji emisji dwutlenku węgla, będą oddychać lepszej jakości powietrzem - mówił Marek Subocz.

Koszt zakupu 6 nowych samochodów to prawie 1,6 mln zł, w tym 795 tys. zł to dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie w formie przekazania środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

WFOŚiGW w Szczecinie/aś