fot. PAP/Marcin Bielecki
Taką deklarację wiceminister zdrowia złożył w Koszalinie w czasie sobotniej konferencji „Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu” w Koszalinie.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia przypomniał, że w okolicach Koszalina powstanie całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego: - Do grudnia 2025 r. chcemy, aby ta baza LPR-u już powstała. Myślę, że jest to wyczekiwana inwestycja, nie tylko dla turystów, ale dla lokalnych mieszkańców. Obecnie w tym rejonie baza LPR działa jedynie w okresie letnim. Obszar Koszalina rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego dostęp do takiej szybkiej pomocy medycznej jest potrzebny cały rok.

Baza powstanie na terenie dawnej strzelnicy wojskowej przy drodze wojewódzkiej numer 206, na wyjeździe z Koszalina do Polanowa. - Wybraliśmy tę lokalizację m.in. ze względu na budowę dróg ekspresowych w regionie. Oczywiście będą one znacznie bezpieczniejsze, ale wypadki zawsze się zdarzają. Załogi LPR wielokrotnie, jako pierwsze docierają do poszkodowanych. Atutem nowej lokalizacji jest także niewielka odległość do szpitala - dodał wiceminister.

Obecna baza LPR na Pomorzu Środkowym jest bazą tymczasową - czynną w Zegrzu Pomorskim od maja do września.

aw/mt

Posłuchaj

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia