graf. ipn.gov.pl
Instytut Pamięci Narodowej organizuje w sobotę koncert „Dźwięki nieutracone” z cyklu „Artyści Andersa”. Zaproszeni artyści zaprezentują utwory z lat 20. i 30, które m.in. towarzyszyły polskim żołnierzom na frontach II wojny światowej.

Grzegorz Piotr Kołodziej, jeden z artystów sobotniego koncertu zaznaczył na naszej antenie, że muzyka z lat 20. i 30. nadal żyje w sercu wielu melomanów: - W czasie II wojny światowej utraciliśmy bardzo dużo, jednak muzyka przetrwała. Mówi, się, że jest ona „bez zmarszczek”, ponieważ kompletnie się nie starzeje.

- Sobotni koncert będzie bardzo zróżnicowany, ponieważ taka była muzyka w latach 20. i 30. Rozbrzmiewały wtedy zarówno piosenki poważne, jak i humorystyczne. Podczas wydarzenia poza muzykami wystąpią także artyści z Akademii Tańca Smooth, którzy zaprezentują różne style - dodał nasz rozmówca.

Koncert „Dźwięki nieutracone” rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów. Zainteresowane osoby mogą skontaktować się z organizatorami mailowo: wydarzeniakulturalne@ipn.gov.pl. Więcej w poniższej rozmowie. el/mt

graf. ipn.gov.pl

Posłuchaj

rozmowa Edyty Lubiak z Grzegorzem Piotrem Kołodziejem