fot. Anna Popławska/ Polskie Radio Koszalin
Warsztaty taneczne, fotograficzne oraz wokalne - to tylko część z atrakcji, jakie przygotowali w sobotę pracownicy pałacu.

Pokazowe warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców: - Mój syn uczęszcza już od 2 lat na zajęcia w Koszalińskim Pałacu Młodzieży. Przyszłam na dni otwarte, ponieważ chce go zapisać na kolejne warsztaty. Moim zdaniem takie zajęcia są bardzo potrzebne, ponieważ wielu młodych ludzi spędza wolny czas głównie przy komputerze - powiedziała mama jednego z uczestników. Monika Kalkowska, pełniąca obowiązki dyrektora w Pałacu Młodzieży podkreśliła na naszej antenie, że placówka przygotowała warsztaty dla dzieci i młodzieży o bardzo różnych zainteresowaniach: - Mamy w naszej ofercie zajęcia dla osób w wieku od 5 do 18 lat, a nawet starszych. Mogą oni sprawdzić, czy chcą być w przyszłości na przykład malarzem albo piosenkarzem. Takie zajęcia dają wiele korzyści, m.in rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. W Pałacu Młodzieży w Koszalinie działa kilkadziesiąt pracowni plastycznych, muzycznych, sportowych i naukowych. W zajęciach organizowanych przez placówkę bierze udział około 1400 dzieci.

Podczas sobotniego dnia otwartego można było także zapisać dzieci na zajęcia w ramach Bezpiecznych Ferii. ap/mt

fot. Anna Popławska/ Polskie Radio Koszalin
fot. Anna Popławska/ Polskie Radio Koszalin
fot. facebook.com/pmkoszalin
fot. facebook.com/pmkoszalin

Posłuchaj

uczestnicy warsztatów Monika Kalkowska o ofercie Pałacu Młodzieży Monika Kalkowska o korzyściach z uczestnictwa w zajęciach