fot. pixabay.com
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

W panelu samorządowym gościliśmy szefów trzech klubów radnych kołobrzeskiej rady miasta – Wiesława Parusa (Kołobrzescy Razem), Macieja Bejnarowicza (Prawo i Sprawiedliwość) i Jacka Woźniaka (Radni Niezależni). Tematem dyskusji była rola komisji rewizyjnej oraz kwestia zakazu palenia papierosów przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

panel samorządowy

Historyk Igor Niewiadomski opowiedział na naszej antenie o bogatej historii kołobrzeskich cmentarzy i lapidariów.

Igor Niewiadomski

Zima to wbrew pozorom czas, w którym ogrodnik miejski Kołobrzegu nie odpoczywa. Z architektem zieleni Moniką Buśko-Kuś rozmawialiśmy o dotychczasowych działaniach i dalszych planach upiększania miasta.

Monika Buśko-Kuś

W Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu przynajmniej raz na kwartał organizowana jest Giełda Muzyczna. To gratka dla miłośników uroku szumu czarnej płyty i dawnego sprzętu audio. Podczas sobotniej audycji rozmawialiśmy z dyrektorem RCK Tadeuszem Kielarem oraz uczestnikami giełdy.

relacja z Giełdy Muzycznej

Gościem sobotniej audycji był Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Z politykiem rozmawialiśmy o katastrofie samolotu CASA w Mirosławcu, gdzie śmierć ponieśli najwybitniejsi polscy piloci wojskowi.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia

Wojska Obrony Terytorialnej w Trzebiatowie przynajmniej raz w miesiącu uczestniczą w ćwiczeniach rotacyjnych. Rozmawialiśmy z ich dowódcą ppłk Rafałem Gułajewskim, por. Piotrem Pietrzakiem oraz rzecznikiem prasowym Marcinem Górką.


rozmowa z przedstawicielami WOT

Audycję Minął Tydzień przygotował Mariusz Wolański
Opracowanie muzyczne Adrian Adamowicz