fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
W audycji „Otwarta Antena” w „Studiu Kołobrzeg” o problemach komunikacyjnych w dzielnicy Zachodniej, schronisku dla zwierząt i paleniu papierosów przez młodzież na Skwerze Pionierów mówiła radna niezależna i aktywistka społeczności kobiet Izabela Zielińska.

Większość radnych jest powiązana zawodowo z samorządem lub spółkami, oceniła radna Izabela Zielińska. - Jestem w tej dobrej sytuacji, że pracuję w firmie prywatnej i głosuję niezależnie - mówiła. - Nie żałuję uczestnictwa w protestach kobiet, nie używałam wulgarnych słów, te protesty były potrzebne - dodała.

Radna krytycznie oceniła odrzucenie przez Radę Miasta niektórych kontroli planowanych przez Komisję Rewizyjną. - Jestem przeciwna darmowej komunikacji miejskiej, ale nie zgadzam się z „wykluczeniem komunikacyjnym” Dzielnicy Zachodniej miasta - przekazała, mówiąc o projektowanym rozkładzie jazdy linii autobusowych.

Radna zasygnalizował także niepokojącą, jej zdaniem, sytuację finansową w miejskim schronisku dla zwierząt i skrytykowała decyzję Rady Miasta w spawie strefy bez papierosa na Skwerze Pionierów. - Pani prezydent ma większość w Radzie Miasta, która głosuje politycznie a nie merytorycznie - oceniła.

jb/aś

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Banasia z Izabelą Zielińską