fot. taraka.eu
W piątek wieczorem transmitowaliśmy koncert polsko-ukraińskiego zespołu Taraka, który zagrał w studiu koncertowym Radia Rzeszów. Wydarzenie rozpoczęło ogólnopolską zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy oraz pieniędzy na zakup karetki dla Bachmutu.

Wspólną akcję przeprowadzi Caritas Polska i Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia, tworzące grupę radiową Audytorium 17. Patronat nad akcją objęła wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Gosiewska.

- Przez to, że od wybuchu już dwukrotnie koncertowaliśmy w Ukrainie, doskonale znamy potrzeby jej mieszkańców i posiadamy dogłębną wiedzę gdzie i czego najbardziej im brakuje. Dlatego też, za naszą przyczyną, zbiórka skierowana jest właśnie w kierunku Bachmutu - powiedział Karol Kus z zespołu Taraka.

Zespół Taraka powstał w 2012 roku. Ma na swoim koncie trzy płyty długogrające. Założycielem i autorem niemal wszystkich piosenek jest Karol Kus. Zespół tworzą muzycy, wirtuozi z Polski i Ukrainy. Na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu zaprezentował swój największy przebój i obecnie jedną z najpopularniejszych w Polsce piosenek pt. „Podaj rękę Ukrainie”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Anny Winnickiej z Karolem Kusem.

Posłuchaj

materiał Anny Winnickiej