fot. Sławomir Kamola/Polskie Radio Koszalin
Gościem „Studia Kołobrzeg” w audycji „Otwarta Antena” był Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Komisji Rewizyjnej i przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Kołobrzeg.

- Wypowiedź byłego ministra Radosława Sikorskiego sugerująca, że rząd rozpatrywał „rozbiór Ukrainy”, kończy karierę tego polityka w Polsce - ocenił Maciej Bejnarowicz. Równocześnie zauważył, że kołobrzeska PO zachowuje milczenie w ocenie tego antypolskiego stanowiska byłego ministra.

Oceniając głosowania Rady Miasta nad programem kontroli, zauważył, że radni opcji rządzącej w mieście, bronią prezydent miasta przed upublicznieniem przez Komisję Rewizyjną wykorzystania samochodu służbowego, tak jakby było coś do ukrycia.

- Wiadome jest, że pani prezydent często podróżuje w celach politycznych, a nie samorządowych. Chcemy to sprawdzić. O nic nie podejrzewam, ale mieszkańcom należy się informacja na ten temat - powiedział.

Przewodniczący Maciej Bejnarowicz uważa także że samorząd miasta powinien rozpocząć pracę na projektem darmowej komunikacji miejskiej i koncepcją rozwoju strefy uzdrowiskowej.

jb/aś

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Banasia z Maciejem Bejnarowiczem